Seria administratora pakietu Office 365 ProPlus: Pakiet Office 365 ProPlus i omówienie serii

Oryginalny artykuł opublikowano w środę 18 lipca 2012 r.

Zapraszam do mojej serii poświęconej pakietowi Office 365 ProPlus i przeznaczonej dla administratorów. Niektórzy z was korzystali już z różnych składników usługi Office 365 i będą mogli pominąć duże fragmenty tej serii blogów, lecz pozostałe osoby, dla których pojęcia występujące w usłudze Office 365 ProPlus są czymś nowym, będą chciały się dowiedzieć, jaki wpływ ta usługa może mieć na stosowane metody dystrybucji oprogramowania, tworzenie obrazów systemu Windows lub procesy zarządzania oprogramowaniem. Bardzo długo zajmowałem się tworzeniem obrazów systemu Windows i ich wdrażaniem, natomiast przedtem pracowałem z produktami zarządzania systemami dostarczającymi oprogramowanie i zarządzającymi nim. Sądzę, że będzie to widoczne w opisach profesjonalnych funkcji usługi Office 365 ProPlus i tematów pokrewnych. W ciągu ostatnich kilku lat miałem przyjemność pracować ze znakomitymi inżynierami oprogramowania, testerami i menedżerami programów i cieszę się, że mogę przedstawić i zaprezentować wiele nowych informacji dotyczących technologii wdrażania i zarządzania pakietem Office.

Ta seria blogu jest oparto o wpis Office and the Cloud blog napisany dzisiaj przez Johna Jendrezaka i zostanie znacznie rozwinięta w następnych wpisach. Napisałem tę serię w odwrotnej kolejności - powinno się ją czytać od góry do dołu, jak jeden ciągły długi blog, ale w przyszłości zamierzam poruszyć inne tematy dotyczące integracji przy użyciu narzędzi do zarządzania, które można zastosować do automatyzacji wdrażania pakietu Office 365 ProPlus, takich jak System Center Configuration Manager, Windows Intune i zestaw narzędzi wdrażania firmy Microsoft.

Co nowego w pakiecie Office 365 ProPlus i dlaczego pracownik działu IT powinien się tym zainteresować?

Pakiet ProPlus Office 365 jest zwieńczeniem kilku technologii, takich jak strumieniowe przesyłanie aplikacji i usługi w chmurze, i umożliwia nowym użytkownikom i administratorom traktowanie pakietu Office jako usługi. W odróżnieniu od poprzednich pakietów aplikacji Office, pakiet Office 365 ProPlus umożliwia użytkownikom szybki dostęp do atrakcyjnych rozwiązań pakietu Office z komputerów z systemem Windows 7 lub nowszą wersją, zaś ich pliki i osobiste ustawienia będą się przenosiły razem z nimi z komputera na komputer.

W domu, w pracy lub w podróży, pakiet Office jest teraz powiązany z osobą korzystającą z pakietu, a nie z urządzeniem. Oznacza to, że każdy użytkownik może zainstalować pakiet Office na wszystkich komputerach, które posiada lub z których korzysta. Instalacja pakietu Office 365 ProPlus nie wymaga odinstalowania lub uaktualniania poprzednich wersji pakietu Office, zamiast tego pakiet Office jest przesyłany strumieniowo do Twojego komputera, gdzie jest umieszczany obok istniejących aplikacji pakietu Office. Przesyłanie strumieniowe umożliwia uruchomienie pakietu Office w ułamku czasu potrzebnego do instalacji starszych generacji pakietu Office — można rozpocząć korzystanie z pakietu Office, podczas gdy w tle jest on przesyłany strumieniowo.

Po uruchomieniu pakietu Office 365 ProPlus zaloguj się do pakietu Office, który automatycznie łączy się z Twoimi plikami, ustawieniami, danymi dotyczącymi personalizacji, a nawet wskaże punkt, w którym przerwano lekturę dokumentu, niezależnie od używanego komputera. Ponieważ pakiet Office jest dostępny wszędzie, możesz bez problemów pracować na różnych komputerach i urządzeniach z systemem Windows, w dowolnie wybrany sposób.

W połączeniu z usługą SkyDrive Pro, pakiet Office 365 ProPlus umożliwia również używanie pakietu Office w dowolnym miejscu wraz z pakietem Office na żądanie, dzięki czemu rozbudowane aplikacje pakietu Office przesyłane strumieniowo pojawiają się w ciągu kilku sekund na komputerze. Pakiet Office na żądanie przesyła strumieniowo i uruchamia tymczasową kopię ulubionych aplikacji pakietu Office bez instalowania ich. Po wylogowaniu usuwane są łącza do nowych aplikacji pakietu Office, a używane pliki znikają z komputera i są domyślnie zapisywane ponownie w usłudze SkyDrive Pro. Ta funkcjonalność jest dostępna w systemie Windows 7 lub nowszych wersjach, niezależnie od tego, czy użytkownik dysponuje kontem administratora czy użytkownika standardowego.

Zgodnie z oczekiwaniami, ta nowa funkcjonalność pakietu Office może być dostarczana i zarządzana stosownie do reguł obowiązujących w organizacji. Pakiet Office 365 ProPlus jest przeznaczony dla różnych firm, od małych przedsiębiorstw do międzynarodowych korporacji. Administratorzy IT mogą kontrolować aktywnych użytkowników, konfiguracje i dostawy oprogramowania, dostęp do danych i połączenia z pocztą e-mail oraz usługi komunikacyjne. W trakcie dalszej lektury zobaczycie, że staram się opisać wszystkie obszary istotne dla pracowników działu IT i administratorów systemów, a także główne procesy oceny, testowania, pilotażu, wdrażania i zarządzania pakietu Office 365 ProPlus. Większość materiałów dotyczących głównych aplikacji komputerowych umieściłem w jednym bloku zawartości, ale będę nad tym jeszcze pracować. Następna faza planowana w tej serii będzie dotyczyć działających zintegrowanych scenariuszy, które przygotowałem przy użyciu narzędzi takich jak System Center Configuration Manager 2012, Windows Intune i zestaw narzędzi wdrażania firmy Microsoft. Na razie blogi te mają na celu pokazanie architektury i głównej infrastruktury umożliwiającej wdrażanie i zarządzanie w organizacji o dowolnej wielkości. Prosimy o przesłanie swoich opinii oraz życzeń dotyczących poruszanych tematów.

Jeremy Chapman

@deployjeremy

Zespół wdrażania pakietu Office

To jest zlokalizowany wpis w blogu. Oryginalny artykuł znajduje się na stronie Office 365 ProPlus Administrator Series: Office 365 ProPlus and Series Overview